Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Blog

żółty autobus

Jakie części blachy najczęściej wymagają wymiany w autobusach?

Autobusy są narażone na intensywną eksploatację, dlatego awarie i uszkodzenia zdarzają się w nich stosunkowo często. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w trakcie przewozu pasażerów, należy je poddawać regularnym serwisom. Warto także wiedzieć, które części najszybciej się zużywają i być przygotowanym na ich wymianę.

Czytaj więcej...

mechanik naprawia samochód

Na czym polega naprawa bezgotówkowa samochodów?

Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się kolizje. Wszyscy oni stają wtedy przed dylematem: wybrać naprawę bezgotówkową czy gotówkową? Dowiedz się, jakie są różnice między tymi dwiema opcjami.

Czytaj więcej...

mechanik naprawia autobus

Dlaczego części zamienne kupować z zaufanego źródła?

Czasem kusi cię, by skorzystać z okazji i kupić tanie części zamienne? Przestrzegamy cię, by tego nie robić. Internet obfituje w oferty z niepewnych źródeł, skorzystanie z nich może skończyć się katastrofalnie. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, dlaczego lepiej z nich nie korzystać.

Czytaj więcej...

klimatyzacja

Jak sterować klimatyzacją i ogrzewaniem w autobusie?

Czasami zdarza się tak, że pasażerowie autobusów narzekają na to, że w pojeździe jest za gorąco albo za zimno, co przekłada się na dyskomfort podróżnych. W związku z tym przewoźnicy inwestują w coraz to nowsze autokary i poszukują takich rozwiązań, które pomogą im poradzić sobie z tym problemem. Niezwykle ważne jest też to, w jaki sposób sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem w pojeździe. O czym należy pamiętać? Kto za to odpowiada?

Czytaj więcej...

naprawa autobusu

Jak naprawić układ paliwowy w autobusie?

Sprawność autobusu ma ogromne znaczenie nie tylko w kontekście bezpieczeństwa na jezdni, ale również zapewnienia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego warto regularnie odbywać wizyty kontrolne w serwisie. Coroczny przegląd czy sezonowa wymiana opon to czynności, o których większość kierowców pamięta. Czasami jednak zdarza się tak, że naprawy wymagają też inne elementy, mowa tutaj na przykład o układzie paliwowym. Jak rozpoznać ewentualne problemy i jak go naprawić?

Czytaj więcej...

zaciski hamulcowe

Czym się kierować przy wyborze zacisków hamulcowych do autobusów?

Regularny serwis autokarów jest niezwykle ważnym obowiązkiem z uwagi na to, że pojazd wpływa nie tylko na bezpieczeństwo kierowcy, ale również pasażerów czy innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o przeglądach czy sezonowej wymianie opon. Oprócz tego czasami zdarza się też tak, że niektóre elementy ulegają uszkodzeniu czy zużyciu pomiędzy serwisami. Mowa tutaj na przykład o jednym z ważniejszych układów, czyli o układzie hamulcowym. W dzisiejszym wpisie skupimy się na zaciskach hamulcowych do autobusów. Czym się kierować przy ich zakupie?

Czytaj więcej...