Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Autobus po wypadku. Gdzie się go naprawia?

Autobusy, jak inne pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym, czasami ulegają wypadkom. Jeśli pojazd da się naprawić, zadanie to zleca się wyspecjalizowanym firmom, które dysponują odpowiednim sprzętem i umiejętnościami, by pojazd mógł wrócić na drogi. Czym charakteryzuje się powypadkowa naprawa autobusów?

Specyfika autobusów

Jak łatwo można się domyśleć, warsztat zajmujący się naprawą autobusów musi dysponować odpowiedniej wielkości, dobrze wyposażonym stanowiskiem serwisowym. Profesjonalne serwisy mają także swoje lakiernie – również dopasowane gabarytami do wymiarów autobusów. Naprawa autobusu nieco różni się od naprawy zwykłego samochodu osobowego, gdyż mają one zupełnie inną budowę. W przypadku autobusu, nawet niegroźna stłuczka może spowodować poważne uszkodzenia mechaniczne. Dzieję się tak, gdyż w nowoczesnych autobusach jednostka napędowa umieszczona jest z tyłu, a chroniona jest tylko zderzakiem i niewielkiej grubości pokrywą. W przypadku uderzenia w tył pojazdu często okazuje się, że silnik lub jego osprzęt wymaga naprawy. Dlatego nawet po niegroźnym wypadku należy przeprowadzić rzetelną diagnostykę i oszacować stan pojazdu. Dopiero wtedy serwis może zabrać się za wymianę części i naprawę zniszczeń. Pamiętajmy, że autobus to pojazd, który zazwyczaj „zarabia na siebie”, dlatego każdy dzień w warsztacie to dla jego właściciela ogromne straty finansowe. Najlepsze serwisy rozumieją to doskonale i sprowadzają brakujące podzespoły najszybciej jak się da, nawet w ciągu doby!

Naprawa bezgotówkowa

Jeśli chodzi o rozliczenia, dobre serwisy autobusowe dają swoim klientom możliwość naprawy bezgotówkowej, podobnie jak zwykłe serwisy samochodowe. Serwis autobusowy przygotowuje kosztorys i inne dokumenty dla ubezpieczyciela. Zajmuje się oględzinami, zamówieniem części, naprawą i rozliczeniem płatności. Klient serwisu, czyli właściciel autobusu obsługiwany jest więc kompleksowo. Cały proces naprawczy odbywa się dla niego bezstresowo i nie jest on zbędnie w niego angażowany. Co ważne, dobre serwisy załatwiają wszystkie formalności bardzo szybko, w związku z czym autobus może szybko wrócić na drogę.