Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Serwis klimatyzacji autobusowej

Klimatyzację w autobusie powinno się serwisować co najmniej raz na 6 miesięcy. Pamiętajmy, że jest ona użytkowana częściej i dłużej, niż „klima” w przeciętnym samochodzie osobowym.

Problemy z klimatyzacją

Serwis klimatyzacji autobusowej jest konieczny zawsze wtedy, gdy pracuje ona niewydajnie lub zaczyna wydawać niepokojące dźwięki. W najgorszym przypadku klimatyzacja popsuje się całkiem i przestanie działać. Klimatyzacja, która nie jest regularnie serwisowana, nie jest zdrowa. Przez zużyte filtry do powietrza dostają się bakterie i pleśnie, które wywołują alergie i kaszel. Poprawnie działająca „klima” osusza powietrze. To z kolei wpływa korzystnie także na autobus, w którym – zwłaszcza w ziemie – nie utrzymuje się wilgoć.

Co robi się podczas przeglądu?

Zacznijmy od tego, że przegląd klimatyzacji zawsze warto zlecić przy okazji np. przeglądu technicznego. Specjaliści sprawdzą, czy układ jest wydajny. Zajmą się wymianą filtrów, uzupełnią czynnik chłodzący, jeśli będzie taka potrzeba, a także przeprowadzą ozonowanie. Może również okazać się, że klimatyzacja uległa awarii, np.  układ jest uszkodzony lub nieszczelny. W takim przypadku oczywiście mechanicy dokonają napraw. Diagnostyka i naprawa klimatyzacji w autobusie wymaga użycia nowoczesnych, dedykowanych do tego celu urządzeń i warto zlecać je doświadczonym serwisom. Po naprawie klimatyzacji, gdy działa już pełną mocą, warto pamiętać o głównej zasadzie użytkowania, że temperatura wewnątrz powinna być maksymalnie  6 stopni niższa niż na zewnątrz. W przeciwnym razie narażamy organizm na szok i  obniżenie odporności.