Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Bezgotówkowa naprawa autobusów. Charakterystyka usługi

Bezgotówkową naprawę autobusu przeprowadza się po jego uszkodzeniu w wyniku wypadku. Auto naprawiane jest w warsztacie, który rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Inną formą likwidacji szkody jest naprawa gotówkowa. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się obu rozwiązaniom.

Gotówka do ręki

Rozliczenie gotówkowe nazywane jest także kosztorysowym, gdyż wysokość odszkodowania wyznaczana jest na podstawie kosztorysu planowanych napraw. Ubezpieczyciele podkreślają, że tego typu rozwiązanie związane jest z minimum formalności. Czas od chwili zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania jest bardzo krótki. 

Bezgotówkowa naprawa autobusów

Bezgotówkowa naprawa autobusów jest dużo wygodniejsza dla kierowcy, gdyż musi on jedynie znaleźć warsztat, mający umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Gdy samochód trafi do mechanika, ten rozlicza się z ubezpieczycielem. Kierowca po naprawie odbiera auto. Istnieje bardzo dużo zalet takiego rozwiązania. Kierowca nie angażuje swoich środków finansowych, a także nie musi się także martwić, czy kwota obliczona przez ubezpieczyciela pokryje koszty naprawy, zwłaszcza gdy odszkodowanie jest wypłacane z polisy OC sprawcy. To po stronie warsztatu leży przygotowanie kosztorysu oraz pełnej dokumentacji dla ubezpieczyciela, a także oględziny auta oraz zamówienie części, naprawa i płatności. Dlatego też bezgotówkowa naprawa autobusów jest coraz bardziej popularna.

Wybierając opcję naprawy, powinniśmy mieć świadomość, że otrzymanie gotówki od ubezpieczyciela trwa kilka dni. Jednak w sytuacji, gdy zgłosimy zastrzeżenia, co do ustalonej przez rzeczoznawcę wartości planowanych napraw, czas ten automatycznie się wydłuża. Ponadto jeśli koszt naprawy nie przekracza wartości auta, czeka nas również poszukiwanie zaufanego mechanika i blacharza, a często analizowanie cen części. Dlatego weźmy pod uwagę wygodę i komfort, jakie zapewnia skorzystanie z bezgotówkowej naprawy. Szczególnie jeśli to my jesteśmy stroną poszkodowaną.