Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Części zamienne do autobusów. W co warto się zaopatrzyć?

Autobusy pełnią bardzo ważną funkcję w komunikacji miejskiej. Dzięki nim ruch po aglomeracji jest szybki i płynny, a one same w znaczący sposób odciążają ruch tramwajowy. Dzięki nim możliwe są przejazdy międzynarodowe oraz międzymiastowe. Niestety, jak wszystkie pojazdy, także i one ulegają awariom. W które zatem części warto się zaopatrzyć?

Części zamienne

To, w jakie części zamienne będziemy musieli się zaopatrzyć, zależeć będzie od rodzaju awarii.

Warto zatem mieć na podorędziu szyby oraz lusterka. Te elementy bowiem łatwo ulegają zniszczeniu nie tylko na skutek wypadku, lecz także przypadkowego, mechanicznego uszkodzenia. Warto także mieć pod ręką zamienne:

  • zawory 
  • sprzęgło
  • koło zamachowe
  • retarder
  • skrzynię 

O wymienionych wyżej częściach powinniśmy pomyśleć zwłaszcza wtedy, kiedy z jednego pojazdu korzysta kilku kierowców. Każdy kierowca bowiem ma inny styl jazdy i w różnym stopniu zużywa poszczególne elementy autobusowe.

Kolejne, często wymieniane elementy to filtry oleju, powietrza oraz paliwa. Pamiętajmy, że regularna wymiana części przesądza nie tylko o prawidłowej eksploatacji pojazdu i jego małej awaryjności, ale przede wszystkim o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Nowe czy używane?

Stojąc przed koniecznością wyboru części zmiennej do autobusu stajemy jednocześnie przed wyborem; kupić części nowe, czy używane.

Nowe będą droższe, ale też dłużej będą nam służyły. Używane czy zregenerowane zamienniki kuszą niską ceną. Wybór konkretnej zależy w dużej mierze od stopnia eksploatacji pojazdu. Jeśli autobus jest niemalże nieustannie w ruchu, warto zainwestować w nowe części, jeśli używany jest rzadziej lub okazjonalnie, wówczas możemy ograniczyć się do części zamiennych.  

Serwis

Autobusy często także są przedmiotem naprawy powypadkowej, a także serwisów blacharskich, lakierniczych oraz klimatyzacyjnych. Wykonuje się je nie tylko w związku z  uszkodzeniami mechanicznymi lecz także tymi, powstałymi na skutek opadów oraz soli, sypanej zimą na drogi.