Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Zadbaj o stan techniczny autobusu szkolnego!

stan techniczny autobusu szkolnego

 

We wrześniu 2016 roku Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk przedstawił wyniki kontroli 1730 autobusów przeprowadzonych przez ITD w całym kraju. Zatrzymano aż 273 dowody rejestracyjne, a 121 autobusów nie dopuszczono do dalszej jazdy z powodu fatalnego stanu technicznego, co było wynikiem gorszym, niż rok wcześniej. Minister zaapelował do samorządów, aby „zwróciły baczną uwagę na stan techniczny pojazdów, którymi są dowożone dzieci do szkoły”, dodając przy tym, że kryterium najniższej ceny nie powinien być najważniejszym czynnikiem przy wyborze przewoźnika. Jest to ogromny problem, na który uwagę zwróciła również Najwyższa Izba Kontroli – aż 80% skontrolowanych gmin opiera się wyłącznie na kryterium najniższej ceny. Czy części autobusowe są faktycznie aż tak drogie, żeby oszczędzać na bezpieczeństwie?

Tanio, szybko, dobrze – wybierz dwa

Nasze wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu autobusów mówi jasno – nie ma rzeczy ważniejszej, niż bezpieczeństwo. Wśród najczęstszych usterek autobusów szkolnych wymieniane są uszkodzenia układu wydechowego, hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia. Często spotykane są również wycieki, braki w wyposażeniu oraz uszkodzone oświetlenie. Wszystkie powyższe naprawy można przeprowadzić w dowolnym serwisie, a przewoźnicy często dysponują własnymi warsztatami. Części zamienne do autobusów szkolnych są ogólnodostępne i nie kosztują majątku. Na rynku istnieje wiele wysokiej jakości zamienników do pojazdów wszystkich popularnych marek. Co ciekawe, jak zauważył Główny Inspektor Transportu Drogowego, wiek autobusu nie miał większego znaczenia. Trafiały się kilkunastoletnie autobusy w nienagannym stanie i stosunkowo młode modele w fatalnej kondycji. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, mocno zastanawiająca jest tak duża skala zaniedbań.

Zdrowie jest bezcenne

Przy każdej możliwej okazji podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo podróży. Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny, więc apelujemy do przewoźników, właścicieli pojedynczych autobusów i wszystkich osób decyzyjnych w zakresie transportu, aby przykładali ogromną wagę do stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci. Decydując się na przegląd autobusu w naszym serwisie zawsze możesz liczyć na profesjonalne doradztwo naszych pracowników. Służymy radą ponieważ uważamy, że zdrowie i życie pasażerów jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że wyniki tegorocznych kontroli będą lepsze.