Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Klimatyzacja w zimie

klimatyzacja w aucie

 

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy w lecie bez włączonej klimatyzacji. Gdy za oknem panują wysokie temperatury, schłodzone powietrze wpadające do kabiny pojazdu nie tylko poprawia komfort jazdy, ale wpływa też pozytywnie na samopoczucie kierującego. Gdy jednak nadchodzi jesień, a później zima, spora część kierowców w ogóle nie włącza klimatyzacji. Czy słusznie?

Jest wiele powodów, dla których warto używać klimatyzacji samochodowej przez cały rok, nawet zimą. Pierwszym powodem jest bezpieczeństwo. W chłodne dni, powietrze zawiera bardzo dużo wilgoci, poza tym sami wnosimy wilgoć do samochodu na przykład nie otrzepując butów ze śniegu. Po krótkiej jeździe okazuje się, że szyby zaczynają parować ograniczając przy tym widoczność kierowcy. Owszem, można próbować wytrzeć parę przy pomocy ściereczki, jednak nie zalecamy tego robić w czasie jazdy! Powoduje to dodatkowe rozkojarzenie, a kierowca nie skupia się na drodze. Do odparowania szyby śmiało można użyć klimatyzacji, nie należy się bać włączać jej w czasie zimy. Jest to szybki i bezpieczny sposób na odparowanie szyby czołowej. Poza tym, klimatyzacja osusza powietrze w kabinie.

Klimatyzację należy włączać niezależnie od pory roku przynajmniej raz w tygodniu na 15 minut. Jest to dość skomplikowany układ, którego konserwacja następuje w czasie jego używania. Gdy układ pracuje, razem z czynnikiem chłodzącym przenoszony jest smar niezbędny do prawidłowego funkcjonowania sprężarki. Wielu kierowców może słusznie zauważyć, że jazda z włączoną klimatyzacją zwiększa spalanie paliwa. Owszem, w pewnym stopniu mają rację. Jednak 15 minut pracy sprężarki będzie nas kosztował raptem kilka złotych. Naprawa zaniedbanej, rzadko używanej sprężarki może kosztować kilkaset, a nieraz nawet kilka tysięcy złotych.

 

Kiedy wykonywać przegląd klimatyzacji? 

Wiele osób odwiedza serwis klimatyzacji samochodowej tylko raz w roku – zwykle wiosną, przed rozpoczęciem sezonu letniego. Warto jednak wykonać przegląd klimatyzacji również przed zimą, na przykład przy okazji wymiany opon. Wizyta w serwisie nie musi oznaczać wymiany czynnika chłodzącego. Przede wszystkim należy zadbać o czystość kanałów wentylacyjnych oraz regularną wymianę filtra kabinowego. Alergicy powinni zwracać na to szczególną uwagę. W kanałach wentylacyjnych mogą się rozwijać grzyby i pleśń.