Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Jak przebiegają przeglądy okresowe autobusów?

przegląd okresowy autobusu

Przeglądy okresowe autobusów to kluczowy element utrzymania ich sprawności operacyjnej i bezpieczeństwa pasażerów. Regularne kontrole techniczne pozwalają na wczesne wykrywanie ewentualnych usterek i zapobieganie poważnym awariom, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie pojazdu. W wielu krajach przepisy drogowe wymagają, aby wszystkie pojazdy przeznaczone do przewozu osób poddawane były obowiązkowym przeglądom w autoryzowanych stacjach diagnostycznych w określonych odstępach czasu. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wysokiego standardu bezpieczeństwa oraz komfortu podróży. Oryginalne części do autokarów niezbędne do przygotowania pojazdu do przeglądu oferuje firma Bus-Service. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Proces przeglądu technicznego autobusu

Proces przeglądu okresowego autobusu rozpoczyna się od szczegółowej oceny stanu technicznego pojazdu. Mechanicy i technicy dokonują inspekcji kluczowych komponentów, takich jak układ hamulcowy, zawieszenie, oświetlenie oraz układ kierowniczy. Sprawdzane są również stan opon, poziomy płynów eksploatacyjnych i działanie systemów bezpieczeństwa, takich jak pasy bezpieczeństwa i wyjścia awaryjne. W przypadku autobusów miejskich szczególną uwagę zwraca się także na elementy wpływające na komfort pasażerów, jak ogrzewanie, klimatyzacja i systemy informacji pasażerskiej. Każdy z tych elementów jest oceniany zgodnie z obowiązującymi normami i regulacjami technicznymi, a wszelkie nieprawidłowości są rejestrowane w raporcie z przeglądu.

Utrzymanie i zapewnienie zgodności z normami

Po dokonaniu kompleksowej oceny stanu autobusu i zidentyfikowaniu wszelkich nieprawidłowości następuje etap napraw i dostosowań. Uszkodzone lub zużyte części są wymieniane, a systemy pojazdu są kalibrowane i testowane, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Po zakończeniu prac naprawczych autobus ponownie jest poddawany testom, które mają na celu potwierdzenie, że wszystkie systemy działają bez zarzutu i że pojazd jest w pełni gotowy do bezpiecznego powrotu na drogę. Ostateczny raport z przeglądu, zawierający wszystkie wykonane prace oraz stan techniczny autobusu, jest dokumentowany i przechowywany w ewidencji. Dzięki regularnym przeglądom okresowym możliwe jest utrzymanie autobusów w optymalnym stanie technicznym, co jest niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pasażerów.