Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Kiedy należy wymienić opony z letnich na zimowe?

wymiana opon w warsztacie

Użytkowanie pojazdów wymaga utrzymywania ich w dobrym stanie technicznym zarówno przez wzgląd na konieczność zachowania niezbędnego poziomu bezpieczeństwa jazdy, jak i minimalizację kosztów pojawiających się nieoczekiwanie usterek. Jednym z warunków dbania o sprzęt będzie dostęp do dobrych jakościowo materiałów eksploatacyjnych i niezbędnych przy serwisie oraz naprawach komponentów. Można je znaleźć w firmach sprzedających oryginalne części do autokarów. Warto jednak pamiętać, że równie ważne okaże się zwrócenie uwagi na ogumienie oraz dopasowywanie go do panujących na drodze warunków. Przekonajmy się, dlaczego jest to istotne i sprawdźmy, kiedy powinno się wymieniać opony.

Jakie znaczenie ma wymiana opon?

Opony zapewniają przyczepność pojazdu do nawierzchni, umożliwiając efektywne przyspieszanie i hamowanie oraz utrzymując go na wybranym przez kierowcę torze jazdy podczas pokonywania zakrętów. Powstają one ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej, która z jednej strony wykazuje wysoką odporność na ścieranie, z drugiej jest niezwykle elastyczna. Ponieważ warunki atmosferyczne, a zwłaszcza temperatura wpływają w szerokim zakresie na charakterystykę użytkową opon, dla uzyskania optymalnych efektów stosuje się nieco sztywniejszą gumę w oponach letnich i bardziej miękką w oponach zimowych. W obu przypadkach inna jest też rzeźba bieżnika – w zimowkach klocki są większe, tak jak przerwy między nimi, by dobrze mogły radzić sobie z zalegającym śniegiem. W oponach letnich kształt nacięć na czole opony jest opracowany tak, by dobrze odprowadzały znajdującą się na nawierzchni wodę.

Kiedy zmieniać opony?

Opony należy zmieniać wówczas, gdy panujące warunki sprawiają, że dotychczas zamontowane ogumienie przestaje dobrze spełniać swoją funkcję. Opony zimowe zakłada się, gdy średnia temperatura dobowa spada poniżej 5°C, a letnie, jeżeli jest ona wyższa.