Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Naprawa autokaru: części zamienne nowe, czy używane?

części samochodo

Dbanie o odpowiedni stan techniczny eksploatowanych pojazdów ma duże znaczenie, gdy chodzi o wszystkie firmy transportowe, ponieważ przekłada się bezpośrednio na koszty ich działania oraz bezpieczeństwo wożonych towarów. W przypadku przewoźników specjalizujących się w obsłudze ruchu pasażerskiego, w grę wchodzi tu jednak także komfort i bezpieczeństwo korzystających z ich usług ludzi. Szczególnie istotne okaże się więc właściwe serwisowanie używanego taboru i błyskawiczne wykrywanie i usuwanie usterek. Nie będzie to jednak możliwe bez właściwych części zamiennych do autobusów. Dokonywanie przeglądów i naprawa jest kosztowna, stąd często przedsiębiorcy szukają w tym obszarze oszczędności, decydując się na zakup części używanych. Przekonajmy się, czy to dobre rozwiązanie.

Co wiąże się z zakupem części używanych?

Części używane są znacznie tańsze niż nowe, co oznacza szanse na poczynienie dużych oszczędności. Warto jednak pamiętać, że mają one również wiele ograniczeń. Najważniejszym z nich okaże się ich stan techniczny. W przypadku licznych komponentów stwierdzenie, czy element jest już mocno wyeksploatowany, jest trudne lub niemożliwe. Oznacza to ryzyko, iż w krótkim czasie może ulec uszkodzeniu. Poważniejszym problemem jest jednak ryzyko, jakie stwarza on dla przewoźnika, sprawiając, że nagła usterka unieruchomi pojazd lub – co gorsza – będzie przyczyną wypadku. Jeżeli kupiony z drugiej ręki element okaże się wadliwy, trzeba też pamiętać, że konieczny stanie się jego demontaż i ponowne założenie, co pociąga za sobą wydatek znacznie przewyższający poczynioną wcześniej oszczędność.

Jakie są zalety części nowych?

Części nowe są objęte gwarancją producenta, w razie usterki można więc liczyć na ich bezpłatną wymianę lub naprawę. Co ważniejsze, będą one jednak miały znacznie większą żywotność, pojazd nie będzie więc wymagał naprawy i wyłączenia z eksploatacji przez dłuższy czas, niż miałoby to miejsce w przypadku części używanej. Nowe podzespoły to także pewność, że ich parametry użytkowe są właściwe.