Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Jak dbać o stan techniczny autokarów?

badanie stanu technicznego nadwozia autokaru

W dobie powszechnie rozwijającego się transportu publicznego oraz wzrastającej liczby podróżujących, autokary są niezwykle ważnym środkiem transportu.

Autokary – klucz do mobilności społeczeństwa

Autokary odgrywają istotną rolę w życiu codziennym współczesnych społeczeństw. Zalicza się do nich nie tylko niezbędne przewozy międzymiastowe, ale także międzynarodowe, organizowane zarówno dla celów turystycznych, jak i biznesowych. W przypadku wielu osób korzystanie z tego rodzaju transportu jest dogodniejszą alternatywą dla samochodów osobowych, gdyż pozwala uniknąć korków i stresów związanych z koniecznością prowadzenia własnego pojazdu. Ponadto autokary są znacznie bardziej przyjazne środowisku, gdyż jednoczesne przewożenie większej liczby osób umożliwia ograniczenie emisji spalin na jednego pasażera.

Dbanie o stan techniczny – podstawa sukcesu

Zarządzanie flotą autokarów to nie tylko odpowiednie planowanie przewozów i dbanie o komfort pasażerów, ale przede wszystkim troska o ich bezpieczeństwo. Regularne przeglądy techniczne, wymiana zużytych części, a także dbałość o ogólny stan pojazdów to kluczowe elementy odnoszące się do kondycji autokarów. Właściciele flot powinni zlecać serwis autokarów jedynie zaufanym specjalistom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w obsłudze tego rodzaju maszyn. Warto również pamiętać o regularnym szkoleniu kierowców, którzy dzięki temu będą w stanie rozpoznać ewentualne usterki lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu pojazdu.

Pierwsze objawy usterek – jak rozpoznać problemy?

Nawet najbardziej doświadczony kierowca nie zawsze jest w stanie uniknąć problemów związanych z eksploatacją autokaru. Dlatego ważne jest, aby na bieżąco monitorować stan techniczny pojazdów i reagować na wszelkie niepokojące sygnały.

Do typowych objawów wskazujących na możliwe usterki należą m.in.: nieprawidłowe zachowanie silnika, spadek mocy, problemy z układem hamulcowym czy zawieszeniem. Ponadto warto zwracać uwagę na wszelkie wskazania czujników oraz kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej – często to one pierwsze zasygnalizują ewentualne problemy. Szybka reakcja na tego typu objawy pozwala uniknąć poważniejszych awarii, a tym samym zapewnić bezpieczną i komfortową podróż dla wszystkich pasażerów.