Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Jak stwierdzić, że klimatyzacja w autobusie nie działa poprawnie?

klimatyzacja w autobusie

Klimatyzacja stanowi obecnie podstawę wyposażenia niemal każdego pojazdu. Jest ona szczególnie ważna w autobusach, którymi podróżuje większa ilość osób i które służą do pokonywania dużych odległości. Jakie są symptomy świadczące o tym, że układ chłodzący szwankuje? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Sygnały, że klimatyzacja w autobusie szwankuje

Pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że klimatyzacja szwankuje, jest temperatura, która nie spada w dół. Jest to szczególnie kłopotliwe w upalne dni, kiedy chłodne powietrze stanowi podstawę komfortu osób podróżujących autobusem.

Nie są to jednak jedyne objawy. Inne niepokojące symptomy to m.in.:

  • słaby nawiew, który może być związany z zabrudzeniem filtrów, niesprawnością zaworów lub usterką głównej sprężarki,
  • przerywane działanie klimatyzacji, wynikające np. z niedrożności systemu, zalegających w nim zanieczyszczeń lub niewłaściwego ustawienia sterowników,
  • głośna praca układu klimatyzacyjnego, która świadczy o uszkodzeniu paska klinowego, łożysk czy całej sprężarki,
  • nieprzyjemny zapach z wentylatorów, który wynika przede wszystkim z obecności drobnoustrojów i zanieczyszczeń.

Na czym polega naprawa klimatyzacji w autobusie?

Jeśli więc podczas korzystania z klimatyzacji w autobusie pojawiają się wymienione wyżej symptomy, konieczne jest podjęcie szybkich działań. Profesjonalny serwis klimatyzacji autobusowej prowadzi nasza firma. Skorzystanie z fachowej pomocy jest bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć większych uszkodzeń.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Przede wszystkim dlatego, że posiadamy wieloletnie doświadczenie, wykorzystujemy wysokiej jakości narzędzia i stawiamy na dbałość o szczegóły. Już dziś zadbaj razem z nami o pełną sprawność klimatyzacji, a także o maksymalny komfort!