Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

5 najczęstszych usterek autobusów

usterka autobusu

Autobusy to szczególny rodzaj pojazdów. Te nowoczesne i dobrze wyposażone zapewniają pasażerom oraz kierowcy wysoki komfort podróżowania, nawet podczas bardzo dalekich tras. Jakim usterkom najczęściej ulegają autobusy?

Jakie części w autobusach najczęściej ulegają awarii?

Niektóre podzespoły w autobusach ulegają częstszym awariom i usterkom, niż ma to miejsce w przypadku samochodów osobowych. Wynika to ze specyfiki eksploatacji tego typu pojazdów - przemierzają one ogromne ilości kilometrów. Najczęstszym awariom w autobusach ulegają:

  • sprzęgło i skrzynia biegów;
  • retader;
  • układ klimatyzacji;
  • układ hamulcowy;
  • elementy zawieszenia.

Zużycie tych podzespołów wpływa negatywnie nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących pojazdem oraz innych uczestników ruchu drogowego. Co za tym idzie w przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy jak najszybciej odwiedzić profesjonalny serwis autobusów. Kompetentni mechanicy szybko zdiagnozują usterkę i przywrócą pojazd do pełnej sprawności.

Kiedy należy oddać autobus do naprawy?

Po czym rozpoznać, że wizyta w serwisie autobusów jest nieunikniona? Oczywiście wszystko zależy od typu usterki. Doświadczony kierowca na pewno bardzo szybko zauważy niepokojące zmiany - wydłużenie drogi hamowania, charakterystyczne odgłosy czy wyczuwalne wibracje. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać o regularnym przeglądzie autobusów. W przypadku tego typu pojazdów powinien odbywać się on nawet dwa razy w ciągu roku. Należy pamiętać, że autobusy ulegają nie tylko usterkom mechanicznym, ale też blacharskim oraz lakierniczym. Choć to aspekt wizualny, nie należy go zaniedbywać. Wygląd autobusu, nawet takiego, który ma już swoje lata, powinien zawsze robić pozytywne wrażenie na pasażerach.