Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Czym się kierować przy wyborze zacisków hamulcowych do autobusów?

zaciski hamulcowe

Regularny serwis autokarów jest niezwykle ważnym obowiązkiem z uwagi na to, że pojazd wpływa nie tylko na bezpieczeństwo kierowcy, ale również pasażerów czy innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o przeglądach czy sezonowej wymianie opon. Oprócz tego czasami zdarza się też tak, że niektóre elementy ulegają uszkodzeniu czy zużyciu pomiędzy serwisami. Mowa tutaj na przykład o jednym z ważniejszych układów, czyli o układzie hamulcowym. W dzisiejszym wpisie skupimy się na zaciskach hamulcowych do autobusów. Czym się kierować przy ich zakupie?

Kiedy należy zdecydować się na wymianę zacisków hamulcowych w autobusie?

Kierowcy autobusów wiedzą, kiedy należy wykonać okresowy przegląd czy sezonowy serwis opon. Jeśli chodzi o zużycie podzespołów w pojeździe, to częstotliwość ich wymiany czy serwisu jest uzależniona od wielu czynników. Omawiane zaciski hamulcowe mają ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa na drodze. O konieczności wizyty w sklepie z częściami autobusowymi w celu zakupu nowych podzespołów może świadczyć na przykład spowolnienie czy ściąganie pojazdu na jedną stronę podczas jazdy. Niepokojące powinny okazać się też charakterystyczne dźwięki podczas hamowania oraz przegrzewanie się tarcz i klocków hamulcowych.

Jak wybrać odpowiednie zaciski hamulcowe do autobusu?

Kierowcy, którzy odwiedzają sklep z częściami do autobusów, często zwracają uwagę przede wszystkim na cenę kupowanych elementów. Należy jednak pamiętać, że zaciski są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Dobrym wyborem okazuje się zakup zacisków regenerowanych, ponieważ takie elementy są dokładnie oczyszczone podczas regeneracji. Mowa tutaj nie tylko o oczyszczeniu z zanieczyszczeń, ale również ze śladów korozji, która także przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Co więcej, kierowcy mogą mieć pewność jakości takich produktów, ponieważ są poddawane kontroli technicznej, a w razie potrzeby poszczególne elementy są wymieniane. Warto też pamiętać, że zaciski powinny być dobrane do konkretnego modelu autobusu, dlatego odwiedzając sklep z częściami zamiennymi, dobrze mieć przygotowany numer VIN.