Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Na czym polega regeneracja zacisków hamulcowych?

hamulce

 

Jak przebiega regeneracja zacisków hamulcowych? 

Na początek warto wspomnieć, za co właściwie odpowiadają zaciski hamulcowe i w jaki sposób ulegają zużyciu. Zacisk jest przymocowany do zwrotnicy koła i znajdują się w nim klocki hamulcowe. Praca tej części zamiennej rozpoczyna się w momencie, w którym kierowca naciska pedał hamulca. To właśnie w tym momencie tłoczek hamulcowy się wysuwa, a następnie dopycha klocki hamulcowe do tarczy, a w efekcie pojazd się zatrzymuje. Jeżeli chodzi o tę część do autokarów lub innych pojazdów, to regeneracja rozpoczyna się od sprawdzenia stanu hamulców i oczyszczeniu ich z brudu.

Kolejnym krokiem jest rozmontowanie zacisków celem sprawdzenia stanu poszczególnych elementów oraz oczyszczenia ich, do czego wykorzystywana jest myjka ultradźwiękowa. Podczas wspomnianej wcześniej oceny stanu zacisków mechanik sprawdza dokładnie jego kondycję, a jeżeli zachodzi taka potrzeba – wymienia na nowe te, które zostały zużyte albo zepsute. Niezwykle ważnym etapem regeneracji jest przeprowadzenie testów, dzięki którym można stwierdzić, czy prace przyniosły pożądany efekt i można bezpiecznie poruszać się pojazdem.

Dlaczego regenerację zacisków warto powierzyć specjalistom? 

Każdy kierowca wie, że hamulce są jednym z ważniejszych podzespołów w każdym pojeździe. Niezwykle ważne jest, aby w razie potrzeby udawać się do serwisu autobusów i wykonywać niezbędne prace naprawcze. Nie inaczej jest w przypadku zacisków hamulcowych – regeneracja powinna być przeprowadzona przez specjalistów, ponieważ sprawne zaciski przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a samodzielnie przeprowadzone prace mogłyby nie przynieść pożądanych efektów.