Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Jak dbać o klimatyzację w autobusie?

Obecnie trudno wyobrazić sobie długodystansową podróż w autobusie bez klimatyzacji i możliwości regulowania temperatury. Dlatego też istnieje wiele rozwiązań klimatyzacyjnych w autobusach, które mają na celu zapewnienie komfortu zarówno użytkownikom komunikacji miejskiej, jak i kierowcom w kabinach. Dowiedz się, jak dbać o klimatyzację w autobusie, aby działała odpowiednio i mogła posłużyć nam dłużej.

 

Działanie klimatyzacji autobusowej

Klimatyzacja w autobusach działa podobnie jak agregat chłodniczy. Składa się ze sprężarki napędzanej silnikiem elektrycznym, parownika, przez który tłoczone jest powietrze oraz skraplacza. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na czynnik chłodniczy, którym powinien być wypełniony cały układ urządzenia. Jego obieg odbywa się poprzez system miedzianych rurek, co eliminuje ryzyko rozszczelnień i wycieków. Klimatyzacja autobusowa wymaga regularnego serwisowania. Zaleca się korzystanie z usług serwisowych raz na pół roku, ponieważ klimatyzacja jest bardziej eksploatowana, niż w przypadku samochodów osobowych. 

 

Jak dbać o klimatyzację autobusową? 

Regularne serwisowanie klimatyzacji autobusowej zapewnia jej optymalne funkcjonowanie. Warto jednak kontrolować ilość czynnika chłodniczego, ponieważ jego niedobór może przyczyniać się do zatarcia sprężarki, co w efekcie prowadzi do trwałych uszkodzeń na stałe. Należałoby również zwrócić uwagę na systematyczne oczyszczanie filtrów przeciwpyłowych. Wymiana filtrów, a także uzupełnianie czynnika powinno odbywać się średnio co pół roku. Pełen serwis klimatyzacji powinien jednak odbywać się raz w roku lub częściej. W takim przypadku należy w szczególności wziąć na warsztat odessanie czynnika chłodniczego oraz jego ewentualną korektę. Dodatkowo należy sprawdzić stan parownika i chłodnicy. Nie zaszkodzi również wymiana osuszacza, badanie szczelności układu czy odgrzybianie kanałów wentylacyjnych. Te wszystkie czynności można powierzyć sprawdzonej firmie serwisowej specjalizującej się w serwisowaniu autobusów.