Oferujemy Państwu sprzedaż autobusów marki Setra w trzech segmentach: TopClass, ComfortClass oraz MultiClass.
Setra to najnowocześniejsza technologia, bezkonkurencyjny standard komfortu i designu, połączone zawsze w indywidualnie dobrany pakiet.
Nasi fachowcy to najlepsi serwisanci w branży. Dzięki licznym szkoleniom oraz ciągłej praktyce nasza kadra znajdzie rozwiązanie dla wszelkich problemów technicznych związanych z naprawą i obsługą autokarów marki Setra i MercedesBenz.
Bus-Service to synonim doskonałej obsługi w najlepszym wydaniu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem OmniPlus dla autobusów Setra i MercedesBenz.
Proponujemy Państwu sprzedaż części zamiennych dla serwisowanych przez nas autobusów oraz ekspresową wysyłkę zakupionych produktów.
Bus-Service, to także jedyny przedstawiciel w Polsce produktów firmy Linnig - Kendrion dla pojazdów użytkowych.

Części zamienne do autokaru - oryginalne czy zamienniki?

Każdy pojazd mechaniczny, który jest intensywnie użytkowany, co jakiś czas wymaga konserwacji i – w razie potrzeby – wymiany zużytych elementów na nowe. W takich przypadkach nierzadko kusi nas, by zamiast oryginalnych części korzystać ze znacznie tańszych zamienników lub komponentów zregenerowanych. Czy jednak taka decyzja zawsze wychodzi nam na dobre? Przeczytaj nasz wpis, by dowiedzieć się, jakie części warto kupować do autokaru.

 

Co wybrać – oryginalne części do autokaru, czy ich zamienniki?

Stając przed wyborem pomiędzy oryginalnymi częściami do autobusu a ich zamiennikami, często skłaniamy się w stronę tego drugiego wariantu. Wynika to nie tylko z faktu, że w ten sposób mamy nadzieję zaoszczędzić, lecz także z trudności, z jakimi nieraz wiąże się zdobycie nowych, markowych komponentów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku autokaru warto zapłacić więcej, by zdobyć części zamienne ściśle dopasowane zarówno do marki, jak i modelu pojazdu, które dodatkowo będą posiadać gwarancję producenta. Z kolei problem znalezienia i sprowadzenia niedostępnych komponentów rozwiążemy, korzystając z usług profesjonalnego serwisu autokarów – takiego jak Bus-Service w Olsztynie, którego pracownicy będą w stanie sprowadzić je dla nas w przeciągu dwudziestu czterech godzin.

Wracając jednak do pytania, które jest tematem naszego dzisiejszego wpisu – choć wiele osób uważa, że tańsze zamienniki mogą być równie dobrym wyborem, co oryginały, my zdecydowanie doradzamy zakup i montaż oryginalnych części autobusowych. Choć bowiem zamienniki lub komponenty zregenerowane nie są pozbawione zalet, korzystanie z nich zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Tańsze części produkowane przez niezależne firmy nie zawsze będą dopasowane do układu, w którym się znajdą – co oznacza większe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii i problemów z funkcjonowaniem pojazdu. Z kolei komponenty zregenerowane to produkty nie tylko pozbawione gwarancji, ale też nierzadko niestabilne w użytkowaniu – także i one niosą więc ze sobą zagrożenie związane z nieprawidłowym działaniem i awarią pojazdu w trasie.

Odpowiedź jest więc prosta – oryginalne części to nie tylko gwarancja optymalnego działania autokaru, lecz także i zwrotu pieniędzy w przypadku ewentualnej awarii.